Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit dolu


Pozvánka na zajímavý seminář v Praze, úterý 16. nebo středa 17.6.2015. Světovka v Miláně. - 15.06.2015

Přikládám proklik na zajímavou přednášku, kterou pořádá Nadace na ochranu zvířat v Praze, její název je velice zajímavý: Jak být psovi dobrým šéfem? Pro majitele teriérů, wheatenů nevyjímaje je velice důležité být psovi dobrým, spravedlivým, ale i přísným pánem. Škoda, že jsem dostala tuto pozvánku až dnes, ale třeba někdo z vás to stihne. Více informací je zde.

Také jsme se se Simbou vydaly na světovou výstavu psů do Milána, to vám bylo něco... Pro teriéry byl zajištěn autobusový zájezd. Zpočátku jsem byla proti tomu lehce skeptická, na tyto zájezdy jsem jezdívala před 15 a více lety, ale zkusila jsem a bylo to perfektní. Výborně zorganizované, pohodlné, psi bezproblémoví. Po výstavě jsem na cestě domů nemusela řídit.

Organizace světové výstavy byla výborná, nechci Italy nějak podceňovat, ale takové krásné prostory se  spoustou místa jsem nečekala.

Co se týká posuzování, opět jsem si připomněla to, že ne vždy musí být psi posuzováni podle standardu a už vůbec se to nemusí nutně týkat takto prestižních akcí, jako je světovka. Většina vítězů a umístěných psů podle mého spadá do těchto kategorií standardu, cituji: srst by za žádných okolností neměla být načechraná jako u pudla nebo bobtaila. Psy vystavované v takovém stavu je třeba přísně penalizovat, neboť vyvolávají chybný dojem o typu a plemeni.... vady: Jiná, než jasně pšeničná barva u celkově vyzrálé srsti....vylučující vady: matná srst se strukturou vlny nebo bavlny. Konec citace oficiálního standardu FCI.

Na předvedení Simby po noci v autobuse jsem byla pyšná, byla perfektní, jako už poslední dobou skoro vždy, dostala známku velmi dobrou, což mne zpočátku naštvalo, nicméně potom jsem se musela smát. Na letošní světovce vyhráli dle standardu pudli a bobtaili, v takové skupině bych být se svým irským wheatenem nechtěla!

PF 2018 - 28.12.2017

Rok 2017 utekl jako voda. Byl pro mne a moje psy velice, velice rušný, až divoký.

Psát aktuality na web je čím dál více komplikované, poté, co jsem před dvěma lety neodolala a pořídila si F ... více...

Kniha o wheatenech

Přeskočit nahoru - Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu