Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit dolu


Obecné informace

Nejvíce informací jsem načerpala z knížky paní Novosádové a kolegů chovatelů, kteří tento typ krmení odstartovali u svých psů dříve.

Odpůrce také chápu, mají svoji představu o tak zvaně kompletním krmení, nasypat granule je praktické a rychlé. Také jsem ji měla. Svůj názor jsem na příkladu vlastního štěněte změnila.

Co tedy nyní krmíme u nás doma? Syrové maso všeho druhu. Využívám jako zdroj místní řezníky a specializovanou firmu, která dodává maso pro zvířata, nutno podotknout, že zdravotně nezávadné maso. Druhy masa a vnitřností střídám podle nálady (svojí), protože moji psi žerou vše a s obrovskou chutí. K masu přidám asi 1/3 zeleniny, případně i ovoce. Opět to, co je zrovna kolem na zahradě nebo v obchodě, nadrobno nakrájené nebo nastrouhané. K syrovému masu jako přídavek vápníku a fosforu patří syrové kosti. Divila jsem se, jak jsou schopni je psi zpracovat, včetně naší staré veteránky. Kosti dávám menší i velké, vždy spolu s masem, aby se nastartovalo trávení. Kostí je třeba dát asi třetinu denní dávky. Já je osobně denně nedávám, spíš samostatně, několikrát do týdne, občas jako součást pravidelné dávky, například drůbeží krky.

Krmím psy 2x denně. Občas mají bezmasý den, dostanou neochucený jogurt a ovoce s drcenými oříšky nebo semínky. Také podle hesla, co zrovna máme doma.

Peču také občas psí sušenky nebo játrovou buchtu a granule používám jen jako nouzovku, když mi někdo psy hlídá, nebo jako pamlsek při cvičení. Granuloví pejskaři jen závidí, jak se po nich Simba vrhá, jako po nejlepší odměně na světě!

Kondice mých psů a vývoj štěňátka Simby v krásnou psí dámu je důkazem toho, že to funguje. Věnuji sice krmení svých psů více času, než dříve, ale stojí to za to. Doporučuji všem zakoupit níže uvedenou knížku a vyzkoušet. Za vyzkoušení přeci nic nedáme, ne?

PF 2018 - 28.12.2017

Rok 2017 utekl jako voda. Byl pro mne a moje psy velice, velice rušný, až divoký.

Psát aktuality na web je čím dál více komplikované, poté, co jsem před dvěma lety neodolala a pořídila si F ... více...

Kniha o wheatenech

Přeskočit nahoru - Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu