Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit dolu


Wheaten Darling historie

Prvního wheatna jsem viděla v knize o psích plemenech někdy kolem roku 1990. Od pohledu se mi zalíbil, po přečtení charakteristiky plemene ješte více. Zdál se mi idealní: sportovní teriér s krásnou delší srstí, která nelíná, temperamentní, se svojí hlavou. Teprve rok poté jsem měla štěstí a na výstavě psů viděla prvního živého wheatna a bylo rozhodnuto. Zamilovala jsem se do tohoto plemene. Dva roky čekaní na štěně z německého chovu se vyplatily, fenka Petra splňovala všechny výše uvedené typické znaky plemene.

Chovatelská stanice Wheaten Darling byla založena v roce 1993. Jméno vzniklo jako vzpomínka na mého prvního psa, se kterým jsem trávila veškerý čas v dětství, jmenoval se Darling Tamburín a byla to skotská kolie. Úžasná!

V posledních letech probíhají v plemeni dramatické změny, mění se struktura a barva srsti, kostra, nasezení a nesení ocasu. Proč k těmto změnám dochází mi není jasné. Patřím k těm chovatelům, kteří chovají původní typ wheatena, se silnou, pevnou kostrou, ocasem neseným vesele, nikoli přetočeným nad hřbet. Původní irské wheateny s jejich krásnou, nelínající srstí se stříbřitým nádechem.

Pes Finn je prvním naším wheatenem s čistě irským rodokmenem, jiné už od té doby nechovám.

Pokud vám moje stránky neodpoví na všechny vaše dotazy o wheatnech, chovné stanici Wheaten Darling a čemkoli dalším, kontaktujte mě a nebo si kupte moji knihu o wheatenech.


MVDr. Klára Eichacker (dříve Bayerová)

PF 2018 - 28.12.2017

Rok 2017 utekl jako voda. Byl pro mne a moje psy velice, velice rušný, až divoký.

Psát aktuality na web je čím dál více komplikované, poté, co jsem před dvěma lety neodolala a pořídila si F ... více...

Kniha o wheatenech

Přeskočit nahoru - Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu