Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit dolu


Čistě irský chov

Během posledních let je možno na psích výstavách vidět wheateny různého osrstění co do struktury i barvy. Při podrobnějším pozorování těchto psů je vidět i odlišná kostra a z toho vycházející pohyb. Tito wheateni jsou označováni jako: američtí, angličtí, severského typu a ještě mnoha dalšími názvy. Po důkladném studiu standardu nicméně člověk zjistí, že mu tito psi neodpovídají. Boj mezi majiteli těchto chlupatých psů a těmi, kteří chovají původní, standardu odpovídající psy je znát nejen na výstavách, ale i na různých diskuzních forech.

Setkala jsem se se spoustou zahraničních, dlouholetých chovatelů a také díky nim moje cesta nyní vede pouze chovem tak zvaně čistě irským. Znamená to, že v rodokmenech psů z chovné stanice Wheaten Darling nyní nejsou předkové s nestandardní srstí a jsou prosti dědičných onemocnění.

Typický irský wheaten má velice silnou kostru, krátký pevný krk, nádherný volný pohyb, ocas nesený bez přetočení nad hřbet a krásnou, teple pšeničně zbarvenou, vlnitou, lesklou srst bez podsady. Toto je můj chovatelský cíl

PF 2018 - 28.12.2017

Rok 2017 utekl jako voda. Byl pro mne a moje psy velice, velice rušný, až divoký.

Psát aktuality na web je čím dál více komplikované, poté, co jsem před dvěma lety neodolala a pořídila si F ... více...

Kniha o wheatenech

Přeskočit nahoru - Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu