Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit dolu


Výstavy

Wheaten Show Výstavy psů jsou výbornou aktivitou, kterou můžete se svým wheatenem trávit volné víkendy. Navíc pro budoucí použití psa v chovu je účast na výstavách nezbytná a vynikající výsledky žádoucí. Také prezentace odchovů na výstavách je pro chovatele chvílí hrdosti, kdy předvede svoje psy a také svůj chovatelský cit pro výběr rodičů štěňat. Dosažení titulů je krásná chvíle.

CameronVýstavy mají svoje pravidla pro přihlášení psů (minimálně 2 měsíce předem), pro příjezd na místo (většinou do 8 hodin ráno) i pro vlastní předvedení psů. Výstav je také mnoho druhů od krajských přes národní, po mezinárodní, klubové, speciální a další. Pro podrobné informace o detailech výstavy doporučuji každému obrátit se na jeho chovatele, který rád vše vysvětlí a doporučí ideální výstavní třídu a podobně.

Pokud jde o vlastní předvedení, tak musí pes ukázat zuby, být schopen proběhnou se kruhem se svým pánem v klusu a také zůstat chvíli stát ve výstavním postoji. Toto všechno se provádí na tenkém výstavním vodítku a psa je nutno vše dopředu naučit. Na výstavě je každý trošku nervozní a vše se přenáší na psa. Proto je důkladná předchozí příprava základem úspěchu ve výstavním kruhu. Ono nejen pes, ale i jeho pán se musí naučit na výstavě patřičně chovat.

A když už máte výstavu konečně za sebou a vyhráli jste, tak gratulujeme, je to krásné, že? Váš pes je jistě krásný a oba jste byli na výstavu důkladně připraveni. Nebo jste nevyhráli? Nevadí! Možná byl vítězný pes skutečně lepší, možná jste byli vy i váš pes příliš nervozní. Možná vítěžný pes ani lepší nebyl, ale výstavy jsou subjektivní sport. Proto příště opět vyplňte přihlášku, natrénujte předvedení, krásně ostříhejte svého psa a vyražte na výstavu! Sport je sport, výstavy mezi sporty patří!

Komentář

 Výstavní výsledky Wheaten Darlingů jsou na jiném místě těchto stránek, v odkazu naši wheateni.

PF 2018 - 28.12.2017

Rok 2017 utekl jako voda. Byl pro mne a moje psy velice, velice rušný, až divoký.

Psát aktuality na web je čím dál více komplikované, poté, co jsem před dvěma lety neodolala a pořídila si F ... více...

Kniha o wheatenech

Přeskočit nahoru - Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu